Poker Sıralı Floş Ne Demek

Yazar Admin 29 Kere Okuntu0

Farklı versiyonlara  sahip olan, ancak her birinde maksimum eğlence, maksimum heyecan anlayışının geçerli olduğu, iskambil kağıtları ile oynanan en eğlenceli ve kazanç şansının her zaman var olduğu oyun seçeneği, poker olarak ifade edilmektedir. Poker oyunda yer almak istiyor iseniz, bu oyunun temel kuralları hakkında bilgi sahibi olmanız da gerekecektir. Kağıtların nasıl dizildiği, el üstünlüklerinin ve kağıt üstünlüklerinin neler olduğu konusunda bir araştırma yapmalı ve konu hakkında bilgi sahibi olduktan sonra, bu oyunu seçeneğinde yer almalısınız. Poker sıralı floş olarak ifade edilen el, bu oyun seçeneğinde 2. en yüksek eli işaret etmektedir. Sıralı şeklinde de tanımlamanın yapılması mümkündür.

Poker Sıralı Floş Nedir?

Poker sıralı floş nedir? Sorusunun karşılığında, oldukça basit bir cevap bulunmaktadır. Poker sıralı floş içerisinde as bulunmayan aynı seriden sıralı kağıtlar anlamına gelmektedir. Bir destede bulunan kağıtlar sayısal açıdan değerlendirmeye alındığında, poker sıralı floş eline sahip olmanın kombinasyon sayısı 36 olarak belirlenmiştir. Yüzdelik açıdan örnek verilecek olduğunda karşımıza çıkan rakam % 0,0014 olacaktır. Bu kombinasyonlar ile 36 farklı el yapılması mümkündür. Örnekler açısından şu şekilde sıralamaların yapılması, sizlere daha faydalı bir bilgi olacaktır.

Onlu, dokuzlu, sekizli, yedili, altılı,

Papaz, kız, bacak, 10, 9,

Yedili, altılı, beşli, dörtlü, üçlü gibi, 36 farklı versiyonun yapılması mümkündür. Burada önemli olan kağıtların aynı seride yer alması ve sıralanmasıdır. Yukarıda verilen örneklerde şu şekilde bir tanımlama yapılması da mümkündür. Sinek onlu, sinek dokuzlu, sinek sekizli, sinek yedili, sinek altılı veya karo papaz, karo kız, karo vale, kare onlu, karo dokuzlu. Bu şekilde bir ele sahip olmuş iseniz, yapacağınız el poker sıralı floş olarak tanımlanacaktır. Ele az gelmesi durumunda yapılabilecek sıralama ise, aynı şeyi işaret eden as, 2, 3, 4, 5 olacaktır. Dikkat edilecek diğer önemli bir konu ise, elde bulunan 5 adet sıralı kağıdın içerisinde, onlu ya da beşli bulunmasıdır. Bu şekilde bir seri sağlandığı takdirde ise, sıralı floş ifadesinden bahsetmek mümkündür.

Aynı Ele Sahip Sıralı Floş Sıralaması

Bir poker masasında, aynı sıralı floş eline sahip oyuncular bulunuyor ise, bu oyuncuların elinde bulunan kartlara bakılmaktadır. Öncelik aynı seriye sahip olan ellerde, kağıt renklerindedir. Renk sıralaması bilindiği üzere, büyükten küçüğe doğru, kupa ile karo, maça ile sinek şeklinde tanımlanmıştır.


Yorum Bırak

E-Postnanız yayınlanamayacaktır.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> Bu Etiketleri Kullanmanız'da Mümümkün